Автоматична гвинтівка Федорова (Fedorov automatic rifle), дозволяюча здійснювати стрільбу в кількох режимах, може рахуватись попередницею штурмових гвинтівок.
Набої | 6,5х50,5 HR Мейджи 30 (Японский) |
Тактико-технічні характеристики автоматичної гвинтівки Федорова (Fedorov automatic rifle)
Довжина 1 045 мм
Вага – без набоїв 4,7 кг – без магазину 4,38 кг – спорядженої 5,2 кг – пустого магазину 0,3 кг – спорядженого магазину 0,8 кг
Дуло 520 мм
Магазин знімний, коробчастого типу, ємністю 25 набоїв
Скорострільність 600-650 пострілів/хв
Дульна швидкість 660 м/с
Прицільна дальність стрільби 400 м
Максимальна дальність стрільби 1 400 м
Володимир Федоров був талановитим конструктором і працював в царській Росії. Потім продовжив працювати в Радянському Союзі. Перед початком Першої Світової війни він розробив цілий ряд автоматичних гвинтівок, конструкції яких були більш-менш вдалі. Основною проблемою, з якою стикався Федоров, були російські стандартні патрони 7,62х54Р – товсті і грубі, невисокої якості, які не дозволяли автоматиці працювати належним чином.
У 1916 році Федоров винайшов гвинтівку, що мала перемикач видів вогню і діяла на основі системи короткого ходу дула при віддачі. Автоматична гвинтівка Федорова (Fedorov automatic rifle) була зроблена під японський патрон 6,5-мм калібру. На гвинтівці було переднє руків’я пістолетного типу та вигнутий магазин. Важила гвинтівка 4,38 кг без магазину. Після Жовтневого перевороту 1917 року виробництво гвинтівки Федорова було припинено. Однак, в 1919 році гвинтівка була знову запущена у виробництво і випускалася до 1924 року. Всього було випущено близько 9 000 одиниць даної моделі зброї. Автоматична гвинтівка Федорова (Fedorov automatic rifle) перебувала на озброєнні Червоної Армії.
Автоматика гвинтівки Федорова (Fedorov automatic rifle) працювала на системі віддачі при пострілі з коротким ходом дула. Затвор замикав дуло за допомогою двох личинок, що гойдалися, розташованих симетрично з двох сторін затвору і оберталися у вертикальних площинах. При пострілі дуло відходило назад, і ці личинки, повертаючись, звільняли затвор, який вільно рухався в крайнє заднє положення.
Ударно-спусковий механізм автоматичної гвинтівки Федорова (Fedorov automatic rifle) – куркового типу, дозволяв вести і одиночний і автоматичний вогонь.
Федоров продовжував розробляти нові зразки гвинтівок до 1928 року. Лише деякі зразки його творчості збереглися до наших днів.
Дослідний зразок автоматичної гвинтівки Федорова (Fedorov automatic rifle) 1925 року працював на системі віддачі при пострілі з коротким ходом дула. Гвинтівка була оснащена магазином на 5 набоїв калібру 7,62х54 мм, секторним прицільним пристроєм на 2 000 метрів з діоптричним цілком і захищеною мушкою, цівкою з прорізами для охолодження дула і кріпленням для багнета.