ЧЗ-85 (CZ-85)

Пістолет ЧЗ-85 (CZ-85)
Пістолет ЧЗ-85 (CZ-85)

  ЧЗ-85 (CZ-85) – чехословацький напівавтоматичний пістолет, що є модернізованим різновидом пістолета ЧЗ-75 (CZ-75).


Набої9х19 мм Парабелум .40 S&W

Тактико-технічні характеристики пістолета ЧЗ-85 (CZ-85)

Довжина 206 мм
Висота 138 мм
Ширина 38 мм
Вага без набоїв 1 000 г
Дуло 120 мм
Магазин знімний, ємністю
– 16 набоїв (9 мм)
– 10 набоїв (.40 S&W)
Дульна швидкість 360 м/с


Пістолет ЧЗ-85 (CZ-85), права сторона
Пістолет ЧЗ-85 (CZ-85), права сторона

    Влаштування пістолета ЧЗ-85 (CZ-85) залишилося без зміни, за винятком наявності запобіжника та фіксатора затвора з обох боків рамки зброї. На кінці затвору пістолета ЧЗ-85 (CZ-85) з’явилися ребристі смуги. Випускалися моделі пістолета з фіксованими та пересувними прицілами.

Існує різновид пістолета під індексом ЧЗ-85Б (CZ-85B), який має регульований цілик і призначений в основному для спортивного стріляння.

Автоматика пістолета ЧЗ-85 (CZ-85) працює на системі віддачі під час пострілу з коротким ходом дула. Замикання каналу дула відбувається при ході вгору казенної його частини та зачепленні двох виступів на верхній частині дула за аналогічні западини всередині кожуха-затвора. Це відбувається при взаємодії спеціального нижнього виступу казенної частини дула з віссю важеля затворної затримки. Відмикання каналу дула відбувається при пострілі за допомогою віддачі. Дуло і кожух-затвор рухаються назад, при цьому казенна частина дула опускається і виходить із зачеплення із кожухом-затвором. Дуло зупиняється, а затвор рухається назад, виймаючи при цьому стріляну гільзу та викидаючи її через вікно екстрактора. Під впливом зворотньої пружини кожух-затвор рухається вперед, захоплюючи новий набій і надсилаючи його у патронник дула. Далі кожух-затвор упирається в дуло і вони рухаються вперед, піднімаючи при цьому казенну частину дула, зчіплюючи його з кожухом-затвором. Пістолет готовий до нового пострілу.

Ударно-спусковий механізм (УСМ) пістолета ЧЗ-85 (CZ-85) зібраний в окремому блоці і представляє собою механізм ударникового типу із зовнішнім розташуванням курка. УСМ подвійної дії із запобіжним зведенням курка.