Дезет Ігл (Desert Eagle)

Пистолет Дезет Игл (Desert Eagle)
Пістолет Дезет Ігл (Desert Eagle)

Дезет Ігл (Desert Eagle) або Дігл (Deagl) – “Пустельний орел” – ізраїльський напівавтоматичний пістолет, який почав створюватися у США компанією “Magnum Research” і до 1981 року з’явився перший функціональний прототип.


Набої 9х33R мм
(.357 Magnum)
10,9х33R мм
(.44 Magnum)
12,7х33RB мм
(.50 AE)

Тактико-технічні характеристики пістолета Дезет Ігл (Desert Eagle)

Довжина 260 мм
Вага без набоїв 1,715 кг
Дуло 150 мм
Магазин знімний, коробчастого типу, ємністю
– 9 набоїв калібру .357 Magnum
– 8 набоїв калібру .44 Magnum
– 7 набоїв калібру .50 AE
Дульна швидкість 320 м/с


Подальше доопрацювання пістолета Дезет Ігл (Desert Eagle) проводилося в Ізраїльській компанії “IMI” (“Israel Military Industries”), де перші зразки готової зброї з’явилися у 1982 році під назвою Ігл 357 (Eagle 357).

Пістолет Дезет Ігл (Desert Eagle) з тактичним ліхтарем і коліматорним прицілом
Пістолет Дезет Ігл (Desert Eagle) з тактичним ліхтарем і коліматорним прицілом

    До 1985 року пістолет Ігл 357 (Eagle 357) доопрацьований шляхом зміни його конфігурації та виконання в стволі полігональних нарізів, замість звичайних. У цей же час, пістолет отримав назву Дезет Ігл (Desert Eagle) (Пустинний Орел)

    Автоматика пістолета Дезет Ігл (Desert Eagle) працює на системі відведення порохових газів із каналу дула з коротким ходом газового поршня, розташованого під дулом. Замикання дула відбувається обертовим затвором, який має 4 бойові упори, що входять у зачеплення із казенною частиною дула.

    Ударно-спусковий механізм (УСМ) пістолета Дезет Ігл (Desert Eagle) одинарної дії. Запобіжник розташований на затворі з обох боків зброї.

    Прицільні пристрої відкриті нерегульовані, хоча передбачена можливість встановлення регульованих ціликів та кілець кріплення оптичних прицілів.

Пістолет Дезет Ігл Марк XIX (Desert Eagle Mark XIX) під набій .50AE
Пістолет Дезет Ігл Марк XIX (Desert Eagle Mark XIX) під набій .50AE

   У 1986 році випущена модель пістолета Дезет Ігл (Desert Eagle) під потужніший револьверний набій калібру .44 Магнум.

У 1989 році випущена модель пістолета Дезет Ігл Марк VII (Desert Eagle Mark VII), що відрізнялася збільшеними важелями запобіжника і затворної затримки, а також модернізацією спускового механізму. У 1996 році з’явилася модифікація пістолета Дезет Ігл Марк XIX (Desert Eagle Mark XIX) під ще потужніший набій .50AE (Action Express), що зажадало посилення рамки пістолета.

У 1989 році випущена модель пістолета Дезет Ігл Марк VII (Desert Eagle Mark VII), що відрізнялася збільшеними важелями запобіжника та затворної затримки, а також модернізацією спускового механізму. У 1996 році з’явилася модифікація пістолета Дезет Ігл Марк XIX (Desert Eagle Mark XIX) під ще потужніший набій .50AE (Action Express), що потребувало посилення рамки пістолета.

    Пістолет Дезет Ігл (Desert Eagle) розроблявся як зброя для полювання і ніколи не використовувався у військових структурах. Крім великої вогневої потужності, ця зброя має низку істотних недоліків:
• надмірна вага;
• надмірна віддача та дульний спалах;
• недостатня надійність, особливо під час експлуатації у складних умовах.