FBP M-976

Пістолет-кулемет FBP M-976
Пістолет-кулемет FBP M-976

FBP M-976 – модель португальського пістолета-кулемета 1976 року, що представляє собою модифікований різновид Пістола Метралхадора (Pistols Metralhadora) FBP M-948.


Набої9х19 мм Парабелум

Тактико-технічні характеристики пістолета-кулемета FBP M-976

Довжина
– 850 мм з розкладеним прикладом
– 657 мм зі складеним прикладом
Вага без набоїв 3,12 кг
Дуло 250 мм, 6 нарізів (правосторонні)
Магазин знімний, коробчастого типу, ємністю 32 або 36 набоїв
темп стріляння 650 пострілів/хв
Дульна швидкість 396 м/с


    Деталі, що складають конструкцію пістолета-кулемета FBP M-976, залишилися колишніми, лише деякі з них були злегка модифіковані з метою спрощення виробництва і збільшення надійності зброї.

Пістолет-кулемет FBP M-976, права сторона
Пістолет-кулемет FBP M-976, права сторона

   
Було вироблено дві моделі пістолета-кулемета FBP M-976: зі звичайним дулом і з дулом і кожухом з вентиляційними отворами. Ймовірно, модель пістолета-кулемета FBP M-976 з дульним кожухом демонструвала більш влучне стріляння. Таким чином, ліквідовувався недолік попередньої моделі зброї.

    Більшість деталей пістолета-кулемета FBP M-976 вироблялося за допомогою пресування і штампування, а дуло – з високоякісної сталі за допомогою холодного кування, що також призводило до збільшення влучності стріляння.

Руків'я зведення затвору, запобіжник-перемикач видів вогню пістолета-кулемета FBP M-976
Руків’я зведення затвору, запобіжник-перемикач видів вогню пістолета-кулемета FBP M-976

Пістолет-кулемет FBP M-976 забезпечений автоматичним запобіжником, клавіша якого розташована на тильній частині пістолетної рукояті. Також є і ручний запобіжник-перемикач видів вогню, важіль якого розміщувався зліва над спусковим гачком.

Пістолет-кулемет FBP M-976 забезпечений висувним дротяним прикладом. Приймач магазину служить за одно і передньою рукояттю утримання зброї.

Пістолет-кулемет FBP M-976 випускався на збройовому підприємстві “Fabrica de Braco de Prata” в Лісабоні.