Гаст Ган (Gast Machine Gun)

Кулемет Гаст Ган (Gast Machine Gun)
Кулемет Гаст Ган (Gast Machine Gun)

Гаст Ган (Gast Machine Gun) – німецький досить посередній кулемет 1917-1918 років розроблений під час Першої світової війни конструктором Карлом Гастом.


Кулемет Гаст Ган (Gast Machine Gun) був сконструйований на вимогу військових – розробити високошвидкісну зброю, оскільки кулемет МГ14 Парабелум (MG14 Parabellum), що стояв на літаках, мав недостатньо високий темп стріляння (700 пострілів за хвилину).


Набої7,92х57 мм Маузер

Тактико-технічні характеристики кулемета Гаст Ган (Gast Machine Gun)

Довжина 1 390 мм
Вага без набоїв і сошки 18,5 кг
Дуло 720 мм, 4 нарізи (правосторонні)
Живлення: 2 дискові магазини ємністю 192 набої
Темп стріляння 1 600 пострілів/хв
Дульна швидкість 915 м/с
Ефективна дальність 1 800 м


Кулемет Гаст Ган (Gast Machine Gun) без магазинів
Кулемет Гаст Ган (Gast Machine Gun) без магазинів

Конструкція кулемета Гаст Ган (Gast Machine Gun) складалася з двох стволів та одного ударно-спускового механізму. Автоматика зброї працювала на системі віддачі під час пострілу. Віддача одного із стволів надавала енергію для зарядки другого набою.

 Кулемет Гаст Ган (Gast Machine Gun), вигляд зверху
Кулемет Гаст Ган (Gast Machine Gun), вигляд зверху

Два великі дискові магазини з потужними пружинами розташовувалися по обидва боки дульної коробки. Кулемет Гаст Ган (Gast Machine Gun) таємно розроблявся та тестувався у 1918 році. Комісії з роззброєння стало відомо про його існування лише через кілька місяців після закінчення війни.

Недоліком у конструкції кулемета Гаст Ган (Gast Machine Gun) були магазинні пружини, які згодом слабшали, що призводило до збоїв у поданні набоїв.