Кнорр Бремсе (Knorr Bremse)

Кулемет Knorr Bremse Kg m/40
Кулемет Knorr Bremse Kg m/40

Кнорр Бремсе (Knorr Bremse) – німецький кулемет, сконструйований директором фірми “Knorr Bremse AG” Гансом Лауфом (Hans Lauf).


Розуміючи своє незавидне становище у Німеччині через високу конкурентну боротьбу серед зброярів та фірм, що випускають зброю, Ганс Лауф зміг зацікавити шведських військових, які розпорядилися виготовити його кулемет під індексом Kg m/40 у Швеції з метою проведення випробувань цієї зброї.


Набої7,92х57 мм Маузер 6,5х55 mm Swedish

Тактико-технічні характеристики кулемета Кнорр Бремсе (Knorr Bremse)

Довжина 1 280 мм
Вага без набоїв 10 кг
Дуло 500 мм
Магазин коробчатий, ємністю 25 набоїв
Швидкострільність 500-1 000 пострілів/хв
Дульна швидкість 750 м/с
Ефективна дальність 1 200 м


Кулемет Knorr Bremse Kg m/40, ліва сторона
Кулемет Knorr Bremse Kg m/40, ліва сторона

Кулемет Кнорр Бремсе (Knorr Bremse) був названий на ім’я творця і року створення – ЛГ33 (LH33). Кулемет стріляв набоями калібру 6,5 мм, прийнятими на той час у Швеції.

Ганс Лауф (Hans Lauf) удосконалив конструкцію зброї методом зміни калібру кулемета під набій 7,92-мм Маузер, оснащення довшим полум’ягасником, модернізації газової системи, модифікації курка та рукоятки, а також застосування на кулеметі іншої сошки.

Кулемет ЛГ33 Кнорр Бремсе (LH33 Knorr Bremse)
Кулемет ЛГ33 Кнорр Бремсе (LH33 Knorr Bremse)

На німецькій версії кулемета ЛГ33 Кнорр Бремсе (LH33 Knorr Bremse) була прибрана можливість стріляти одиночними пострілами. Подача набоїв здійснювалася за допомогою коробчаcтого магазину, що кріпився з лівого боку leльної коробки. Дуло кріпилося до дульної коробки за допомогою одного болта, що дозволяло робити його швидку заміну.

Дія автоматики кулемета ЛГ33 Кнорр Бремсе (LH33 Knorr Bremse) заснована на використанні енергії порохових газів. Зброя оснащена фіксованим дулом і призначена для ведення одиночного та автоматичного стріляння, яка здійснюється при відкритому положенні затвору. На кінці дула гази через сопло відводяться в газовий канал, що знаходиться над дулом і з’єднаний з тяговою системою. Сопло також виконує функцію дульного гальма.

ЛГ33 Кнорр Бремсе (LH33 Knorr Bremse), без прикладу
ЛГ33 Кнорр Бремсе (LH33 Knorr Bremse), без прикладу

При натисканні на курок, вивільняється ударник і затвор, що утримується в задньому положенні, який спрямовується вперед, замикає дуло і вдаряє по капсулю набою. При запаленні набою і русі кулі в дулові, частина газів через дульне сопло потрапляє в газовий канал і, за допомогою поршня і тяги, рухають затвор назад, викидаючи стріляну гільзу. Автоматика готова знову до нового бойового циклу.

При стрілянні чергами набої подаються до того часу, поки натиснутий курок зброї і є боєприпаси. При одиночному стрілянні затвор фіксується ззаду дульної коробки та спрацьовує при повторному натисканні на курок. Темп стріляння можна регулювати в межах від 500 до 1 000 пострілів за хвилину.

Кулемет ЛГ33 Кнорр Бремсе (LH33 Knorr Bremse) тестувався підрозділами СС. Цією зброєю забезпечувалися іноземні підрозділи, що воювали за Вермахт, наприклад Латвійський легіон. У 1940 році кулемет Кнорр Бремсе (Knorr Bremse) поставлявся фінам, які були раді будь-якій стрілецькій зброї, а також шведам, які прийняли на озброєння кулемет Кнорр Бремсе (Knorr Bremse) під назвою Kg m/40. Після цього, зброю було знято з виробництва.


Тактико-технічні характеристики кулемета Knorr Bremse Kg m/40

Довжина 1 257 мм
Вага без набоїв 8,5 кг
Дуло 685 мм
Магазин коробчатий, ємністю 20 набоїв
Швидкострільність 480-1 000 пострілів/хв
Дульна швидкість 750 м/с
Ефективна дальність 1 200 м