Віккерс (Vickers)

Кулемет Віккерс (Vickers)
Кулемет Віккерс (Vickers)

  Віккерс (Vickers) – британський кулемет, розроблений компанією “Vickers” в 1912 році на основі кулемета Максим (Maxim).


Набої.303 Бритіш (7,7х56 мм Р)

Кулемет Віккерс Мк.I (Vickers Mk.I) на триножному станку
Кулемет Віккерс Мк.I (Vickers Mk.I) на триножному станку

    Система колінчастих важелів кулемета Віккерс (Vickers), за допомогою якої здійснювалося замикання затвора кулемета, була перевернута, а вага кулемета знижена за допомогою використання сталі та алюмінію при виготовленні деталей зброї.

    Кулемет Віккерс (Vickers) був прийнятий на озброєння британської армії в листопаді 1912 року і був її стандартною зброєю до середини 1960-х років, коли був замінений на кулемет L7А1 GРМG. Звичайно ж, протягом цього часу кулемет модифікувався, однак зміни були незначними. Кулемет Віккерс (Vickers) був важким, з низьким темпом стріляння, іноді зупинявся при стрілянні через набої, що застосовуються до нього в якості боєкомплекту. Незважаючи на це, він все ж був дуже надійним, міцним, зручним у використанні і особливо шанованим військовими.

Кулемет Vickers, внутрішнє устройство
Кулемет Vickers, внутрішнє устройство

Дуло кулемета Віккерс (Vickers) охолоджувалось за допомогою водяної системи охолодження, тому він дуже довго міг експлуатуватися. Кулемет Віккерс (Vickers) застосовувався на літаках, бронепоїздах, БМП, і т. д. Існувала версія кулемета, зроблена під набій Марк 8z, яка дозволяла здійснювати влучне стріляння на 914 м далі, ніж версія кулемета, яка стріляла набоями .303 калібру.


Кулемет Віккерс Мк.I (Vickers Mk.I)

Тактико-технічні характеристики кулемета Віккерс Мк.I (Vickers Mk.I)
Кулемет Віккерс Мк.I (Vickers Mk.I)
Кулемет Віккерс Мк.I (Vickers Mk.I)

Довжина 1 155 мм
Вага без набоїв 18,10 кг
Дуло 723 мм, 4 нарізи (лівосторонні)
Магазин: кулеметная стрічка на 250 набоїв
Темп стріляння 450 пострілів/хв
Дульна швидкість 745 м/с


Кулемет Віккерс Мк.I (Vickers Mk.I), випуску часів Другої світової війни
Кулемет Віккерс Мк.I (Vickers Mk.I), випуску часів Другої світової війни

    Кулемет Віккерс Мк.I (Vickers Mk.I) представлений в 1912 році. Дана модель кулемета з водяною системою охолодження перебувала на озброєнні британської армії до 1965 року. Останні моделі кулемета Віккерс Мк.I (Vickers Mk.I) були замінені в 1968 році.


Кулемет Віккерс Мк.I* (Vickers Mk.I*)

    Кулемет Віккерс Мк.I * (Vickers Mk.I *) являє собою кулемет з водяною системою охолодження, призначений для застосування в ВПС. Він був продемонстрований в 1916 році. На дулові кулемета був кожух з вентиляційними отворами. Вага кулемета становила 12,7 кг.


Кулемет Віккерс Мк.II (Vickers Mk.II)

Кулемет Віккерс Мк.II (Vickers Mk.II)
Кулемет Віккерс Мк.II (Vickers Mk.II)

    Кулемет Віккерс Мк.II (Vickers Mk.II) представлений в 1917 році так само, як і Віккерс Мк.I (Vickers Mk.I), призначався для застосування у ВПС. Кожух зброї був перфорований, вага – 10 кг.


Кулемет Віккерс Мк.II* (Vickers Mk.II*)

    Кулемет Віккерс Мк.II * (Vickers Mk.II *) представлений в 1927 році ідентичний кулемету Віккерс Мк.II (Vickers Mk.II), за винятком системи подання набоїв. Кулемет Віккерс Мк.II * A (Vickers Mk.II * A) відрізнявся поданням набоїв з лівого боку дульної коробки, Віккерс Мк.II * Б (Vickers Mk.II * B) – з правого.


Кулемет Віккерс Мк.III (Vickers Mk.III)

    Кулемет Віккерс Мк.III (Vickers Mk.III) представлений в 1928 році є ще однією версією кулемета Віккерс Мк.II (Vickers Mk.II), що застосовувалась у ВПС, з полум’ягасником.


Кулемет Віккерс Мк.IV (Vickers Mk.IV)

Кулемет Віккерс Мк.IV (Vickers Mk.IV)
Кулемет Віккерс Мк.IV (Vickers Mk.IV)

    Кулемет Віккерс Мк.IV (Vickers Mk.IV) представлений в 1929-30 роках являється експериментальною версією кулемета Віккерс Мк.I (Vickers Mk.I), що призначалася для установки на бронетехніку. Кулемет ніколи не був схвалений і зберігся лише у вигляді прототипу.


Кулемет Віккерс Мк.IVБ (Vickers Mk.IVB)

    Кулемет Віккерс Мк.IVБ (Vickers Mk.IVB) призначався для встановлення на бронетехніку. Кожух дула зброї був модифікований, з’явилося кріплення для встановлення кулемета на бронетехніку.


Кулемет Віккерс Мк.V (Vickers Mk.V)

Кулемет Віккерс Мк.V (Vickers Mk.V)
Кулемет Віккерс Мк.V (Vickers Mk.V)

    Кулемет Віккерс Мк.V (Vickers Mk.V) представлений в 1932 році є версією кулемета, що призначалася для застосування у ВПС і представляла собою кулемет Віккерс Мк.III (Vickers Mk.III) з модифікованою системою розбирання корпусу.


Кулемет Віккерс Мк.VI (Vickers Mk.VI)

    Кулемет Віккерс Мк.VI (Vickers Mk.VI) представлений в 1934 році і призначався для встановлення на бронетехніку. Зброя була розроблена на основі кулемета Віккерс Мк.IVB (Vickers Mk.IVB). На новій моделі кулемета були встановлені: вдосконалений кожух дула і кріплення для встановлення на бронетехніку. Існували версії з поданням набоїв як з лівого боку дульної коробки, так і з правого.


Кулемет Віккерс Мк.VI* (Vickers Mk.VI*)

   Кулемет Віккерс Мк.VI * (Vickers Mk.VI *) представлений в 1938 році і розроблений на основі кулемета Віккерс Мк.VI (Vickers Mk.VI). Зброя була забезпечена спеціальними внутрішніми і зовнішніми трубками, що дозволяли брати воду для охолодження зі спеціальних резервуарів всередині ємкостей.


Кулемет Віккерс Мк.VII (Vickers Mk.VII)

    Кулемет Віккерс Мк.VII (Vickers Mk.VII) є ще однією версією кулемета Віккерс, розробленою на основі кулемета Віккерс Мк.VI (Vickers Mk.VI). Кріплення для установки на бронетехніку було ще більше зміцнено. На кулеметі Віккерс Мк.VII (Vickers Mk.VII) з’явився більш товстий кожух дула. Вага зброї склала 21,75 кг.