МЕМС (MEMS)

Пістолет-кулемет МЕМС М52/60 (MEMS M52/60)
Пістолет-кулемет МЕМС М52/60 (MEMS M52/60)

  МЕМС (MEMS) – аргентинський пістолет-кулемет носить ім’я професора Мігеля Е. Манзо Сал (Miguel Enrique Manzo Sal), який розробив цю зброю на початку 1950-х років.


Набої9х19 мм Парабелум

Тактико-технічні характеристики пістолета-кулемета МЕМС М52/60 (MEMS M52/60)

Довжина
– 800 мм з розкладеним прикладом
– 640 мм зі складеним прикладом
Вага без набоїв 3,30 кг
Дулол 180 мм, 4 нарізи (правосторонні)
Магазин знімний, коробчастого типу, ємністю 40 набоїв
Темп стріляння 850 пострілів/хв
Дульна швидкість 365 м/с


    Завершальна модель зброї МЕМС (MEMS)М75 (M75) явилася вищим ступенем розвитку цього пістолета-кулемета і основою для вдосконалення численних прототипів зброї (М52, М52/58, М52/60, М67, М69 і т.д.).

Пістолет-кулемет МЕМС М67 (MEMS M67)
Пістолет-кулемет МЕМС М67 (MEMS M67)

    Автоматика пістолета-кулемета МЕМС (MEMS) працює на принципі віддачі при пострілі з вільним затвором з попереднім ініціюванням капсуля. Конструкція дульної коробки і дула пістолета-кулемета МЕМС (MEMS) нагадує відповідні вузли німецької моделі пістолета-кулемета МП40 (MP40).

    У стволі МЕМС (MEMS) застосована вже раніше запатентована система нарізів “Мікро-Рілів”, в той час, як конструкція спускового гачка і перемикача видів вогню були оригінальними і запатентовані розробниками пістолета-кулемета МЕМС (MEMS).

    Горловина приймача пістолета-кулемета МЕМС (MEMS), розташована під дульною коробкою, була значно більшою звичайного і дозволяла дуже швидко замінити магазин, який використовувався також в якості передньої рукоятки.

    Модель пістолета-кулемета МЕМС М75/1 Піхота (MEMS M75/1 Infantry) була забезпечена дерев’яним прикладом, в той час як модель МЕМС М75/Н Парашутист (MEMS M75/N Parachutist), мала накладку ствольної коробки і пістолетну рукоятку з тонким прикладом, який складався вгору по всій довжині ствольної коробки.

    Обидві моделі пістолета-кулемета мали простий, але ефективний компенсатор, що встановлювався на дулі. На дуло можна було також встановити багнет або підствольний гранатомет.

    Пістолет-кулемет МЕМС (MEMS) досить активно тестувався аргентинською армією і поліцейськими підрозділами, але, не дивлячись на позитивні відгуки, офіційно не був прийнятий на озброєння ні в армії, ні в поліції. Виробництво пістолета-кулемета МЕМС (MEMS) тривало протягом декількох років і після проведених тестів, в кінцевому підсумку, було припинено до 1980 року.