Джекхаммер Панкор (Jackhammer Pancor)

Дробовик Jackhammer Pancor
Дробовик Jackhammer Pancor

  Джекхаммер Панкор (Jackhammer Pancor) – автоматичний дробовик (гладкоствольна рушниця), розроблений у 1978 році Джоном Андерсеном та виготовлений компанією “Pancor Corporation”.

Набої12х76 мм

Тактико-технічні характеристики дробовика Джекхаммер Панкор (Jackhammer Pancor)

Калібр 12 (18,5 мм)
Довжина 686 мм
Довжина дула 457 мм
Вага без набоїв 2,8 кг
Магазин трубчастий, ємністю 4 набої
Прицільна дальність 50 м


Дробовик Jackhammer Pancor, ліва сторона
Дробовик Jackhammer Pancor, ліва сторона

Випробування дробовика проводилися в 1990-х роках, а до цього його конструкція доводилася до належного рівня. Дробовик Джекхаммер Панкор (Jackhammer Pancor) був випущений в поодиноких екземплярах і на озброєння не був прийнятий.

    Дробовик Джекхаммер Панкор (Jackhammer Pancor) є самозарядною гладкоствольною револьверною рушницею, виконаною за схемою буллпап. Зброя створена під набій 12 калібру.

    Автоматика дробовика Джекхаммер Панкор (Jackhammer Pancor) працює на системі відведення порохових газів із каналу дула з рухом дула вперед. Газова автоматика складається з газового циліндра, розташованого навколо дула, та газового кільцевого поршня, жорстко закріпленого на дулові. При пострілі, порохові гази через отвір у дулові потрапляють у газовий циліндр і за допомогою жорстко закріпленого на дулові поршня рухають останній вперед. При цьому стискається зворотня пружина.

    Дуло виходить із зачеплення з камерою барабанного магазину подання набоїв і, за допомогою спеціального поздовжньо-ковзного важеля, розташованого над дулом, надає руху механізму перезарядження дробовика і зведення ударно-спускового механізму (УСМ).

    На зовнішній поверхні барабанного магазину є спеціальні пази, з якими взаємодіє приводний важіль, повертаючи барабан на півкрок за годинниковою стрілкою при русі дула вперед і півкрок при русі дула назад під впливом зворотньої пружини так, щоб дуло з’єдналося з новою камерою для виконання чергового пострілу. Наприкінці зворотнього ходу дуло герметично з’єднується своїм хвостовиком з камерою барабана, виключаючи прорив порохових газів назовні під час пострілу, а приводний важіль зводить УСМ, який забезпечує лише автоматичне стріляння. Темп стріляння невисокий та здійснення одиночних пострілів можливе лише при короткочасному натисканні спускового гачка.

    Також можливе ручне перезарядження дробовика Джекхаммер Панкор (Jackhammer Pancor) при осічці або для здійснення першого пострілу. При цьому необхідно пересунути цівку вперед-назад, яке спеціальними захватами рухає дуло, здійснюючи повний цикл перезарядження.

    Зміна магазину здійснюється шляхом натискання спускового гачка до половини та руху цівки вперед до упору. При цьому дуло виходить із зачеплення з барабаном, а також вісь, на якій обертається барабан. Останній вільно падає донизу. Переднє положення рухомих частин дробовика Джекхаммер Панкор (Jackhammer Pancor) фіксується спеціальною клямкою в передній частині спускової скоби. Вставивши барабан, стрілець натискає на клямку і повертає всі частини у вихідне положення, готове до пострілу. Позаду магазину, в отворі прикладу є спеціальна рукоятка для ручного зведення бойка або його зняття з бойового зведення.

    Дуло дробовика Джекхаммер Панкор (Jackhammer Pancor) швидкознімне. Для його зміни достатньо зняти надульник, повернути дуло на 90° і витягнути його вперед разом із пружиною. Вставляється нове дуло у зворотньому порядку.

    Живлення набоями дробовика Джекхаммер Панкор (Jackhammer Pancor) здійснюється за допомогою магазину барабанного типу, який виготовляється двох видів: звичайний та одноразовий. Звичайний магазин має камери під посилені набої 12 калібру, який споряджується після відстрілу звичайним шляхом у від’єднаному стані. Одноразовий магазин споряджується у заводських умовах і не має патронних гільз. Після відстрілу всіх набоїв магазин викидається. До речі, на основі цього магазину конструктор Джон Андерсен розробив міну Bear Trap (ведмежа пастка). До магазину приєднується підривник, і при його спрацьовуванні вистрілюють відразу всі заряди, створюючи спрямовану дію осколкової міни.