Вальтер ПП (Walther PP)

Пістолет Вальтер ПП (Walther PP)
Пістолет Вальтер ПП (Walther PP)

  Вальтер ПП (Walther PP) – німецький самозарядний пістолет, що з’явився в 1929 році і представляє собою зброю з радикально новим механізмом.


Набої7,65×17 м
(.32 ACP)
9×17 мм
(.380 ACP)
.22LR

Тактико-технічні характеристики пістолета Вальтер ПП (Walther PP)

Довжина 170 мм
Висота 109 мм
Ширина 30 мм
Вага без набоїв
– 665 г (9×17 мм)
– 660 г (7,65×17 м)
– 675 г (.22LR)
Дуло 98 мм, 6 нарізів (правосторонні)
Магазин знімний, коробчастого типу, ємністю 8 набоїв
Дульна швидкість
– 256 м/с (9×17 мм)
– 320 м/с (7,65×17 м)
– 305 м/с (.22LR)
Ефективна дальність стріляння 35 м


Пістолет Вальтер ПП (Walther PP) – це перший повністю продуманий самозарядний пістолет з ударно-спусковим механізмом (УСМ) подвійної дії.

Пістолет Вальтер ПП (Walther PP), вигляд справа
Пістолет Вальтер ПП (Walther PP), вигляд справа

    Букви “ПП” (“PP”) в назві пістолета Вальтер ПП (Walther PP) з’явилися як скорочення від «Polizei Pistole» (поліцейський пістолет), так як він виготовлявся спеціально для поліції, для носіння в кобурі на уніформі.

    Пістолет Вальтер ПП (Walther PP) був спеціально розроблений під набій 7,65-мм калібру Браунінг, проте були і модифікації зброї, що стріляли набоями .22 Лонг Райфл (6,35-мм) і 9 мм Шорт. Зовні всі модифікації зброї виглядали ідентично.

    У 1931-33 роках фірма «Вальтер» виготовила партію пістолетів з посиленою віддачею – модифікацію пістолетів Вальтер ПП (Walther PP), яка стріляла 9-мм набоями Парабелум. Модель цього пістолета отримала назву Вальтер МП (Walther MPMilitary Pistol). Все ж пістолет не досяг передбачуваного успіху, так як військові не поспішали приймати на озброєння зброю з віддачею при пострілі.

    Після Другої світової війни пістолет Вальтер ПП (Walther PP) виготовлявся за ліцензією і без неї в цілому ряді країн. Комерційне виробництво пістолета по ліцензії тривало у Франції на підприємстві «Манурхін» до тих пір, поки фірма «Вальтер» знову не ввійшла в збройовий бізнес в 1954 році.

Автоматика пістолета Вальтер ПП (Walther PP) працює на системі віддачі при пострілі з вільним затвором. Ударно-спусковий маханізм (УСМ) подвійної дії, куркового типу. Важіль запобіжника знаходиться на лівій стороні кожуха-затвора ззаду. При включенні запобіжника курок знімається автоматично з бойового взводу.

Також, пістолет Вальтер ПП (Walther PP) має індикатор наявності набою в патроннику. Індикатор має вигляд штифта з тильного боку кожуха-затвора над курком. При наявности набою в патроннику штифт виступає за межі торця кожуха-затвора.

Живлення набоями пістолет Вальтер ПП (Walther PP) здійснює зі знімного магазину коробчастого типу. Кнопка фіксації магазину знаходиться з лівого боку, позаду спускового гачка.